Klaudijos pomėgiai neatsiejami nuo sporto

balandžio 25, 2022

Lietuvos tekvondo rinktinės lyderė Klaudija Tvaronavičiūtė po pandeminio laikotarpio grįžta į įprastą gyvenimo ritmą, kurį sudaro stovyklos, treniruotės ir turnyrai. Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) žurnalui „Olimpinė panorama“ kovotoja papasakojo apie savo laisvalaikį, kuris, kaip ir visas gyvenimas, neatsiejamas nuo sporto.

Knygos – pagal gyvenimo etapą

K.Tvaronavičiūtė prisipažįsta, kad knygos ją lydi visą gyvenimą. Dažniausiai ji jas išnaudoja saviugdai.

„Mokyklos laikais buvau įnikusi į vadovėlius, o šiuo laikotarpiu ieškau tokių knygų, kurios man pagelbėtų ir šiek tiek ugdytų. Jeigu reikėtų išskirti knygą, kurią neseniai skaičiau, tai būtų „Geros nuotaikos vadovas“. Ši knyga apie emocijas, psichologiją, su kuo susiduriu sportuodama. Tokias knygas rekomendavo ir mano psichologas. Ši knyga man padeda tobulėti“, – sako sportininkė.

K.Tvaronavičiūtė knygas dažniausiai skaito namie prieš miegą. Jos tuomet padeda ir užmigti. Kartais, kai yra daug laisvo laiko, paskaito ir oro uostuose.

Tiesa, pastaruoju metu mergina sportą derina su mokslais, todėl laisvu laiku gilinasi į specializuotą literatūrą. Vis dėlto ateityje Kauno kolegijos Medicinos fakulteto dantų technologijos studijų antrakursė norėtų knygoms atrasti daugiau laiko.

Serialai – atsipalaidavimui

Filmus ir serialus sportininkė beveik visada žiūri per kompiuterį. Namie sėdinčios prie televizoriaus jos pamatyti beveik neįmanoma, o kompiuteris kartu su ja vyksta ir į keliones.

„Dažniausiai atsipalaidavimui žiūriu lengvus serialus. Dažniausiai mane sudomina tokie filmai, kurie irgi susiję su sportu ir mane motyvuoja. Pastarasis filmas, kuris man suteikė įkvėpimo, – „Erelis Edis“. Šis filmas apie tai, kad jeigu tik yra noras ir didžiausios pastangos, tada viskas įmanoma. Manau, kol kas tai įsimintiniausias filmas“, – sako K.Tvaronavičiūtė.

Serialus tekvondo kovotoja mėgsta žiūrėti per „Netflix“ platformą. Ji renkasi paprastus, lengvus serialus, kokių yra ne vienas, todėl kažką išskirti sudėtinga.

Tinka įvairi muzika

Kaip ir daugeliui kitų sportininkų, muzika K.Tvaronavičiūtei nėra svetima. Muzikos ji klausosi bėgiodama ilgesnius nuotolius. Tuomet greičiau pralekia laikas.

„Taip pat muzikos klausausi skrisdama lėktuvu arba tiesiog norėdama atsipalaiduoti. Klausau įvairios, dažniausiai – pačios populiariausios muzikos. Prieš kovą labiau mėgstu motyvacinę muziką, kuri man kažką reiškia ir užveda“, – tvirtina kovotoja.

Sportininkė klausosi tiek lietuviškos, tiek užsienietiškos muzikos ir konkrečių favoritų neturi.

Jai patinka nueiti į kino teatrą arba koncertą, nes tai padeda šiek tiek atitrūkti nuo kasdienės veiklos, tačiau pandeminis laikotarpis vis dar verčia vengti didelių susibūrimo vietų, todėl pastaruosius kelerius metus apie tokias pramogas stengėsi negalvoti.

„Dėl įtempto treniruočių grafiko ir varžybų dar turime saugotis“, – pokalbį baigia K.Tvaronavičiūtė.

Geriausi

Knyga: Davidas D.Burnsas „Geros nuotaikos vadovas. Nauja emocijų terapija“.

Filmas/serialas: „Erelis Edis“ („Eddie The Eagle“).

Grupė/atlikėjas: „8 kambarys“.

Teksto autorius: Dominykas Genevičius („Olimpinė Panorama“), fotografas: Gintautas Bitvinskas („Lietuvos rytas“)