Taekwondo – korėjiečių per amžius ištobulintas kovos menas. Išvertus į lietuvių kalbą, taekwondo reiškia „kojų ir rankų smūgių kelias“ (tae – ranka, kwon – koja, do – kelias, būdas). Šis kovos menas paremtas galingais kojų smūgiais, todėl itin mėgstamas aistruolių. Ypač sudėtingi ir efektingi sportininkų smūgiai pašokus ir ore sukantis 180 laipsnių.

Korėjiečių kariai kovos menų buvo mokami dar prieš 1400 metų, bet praėjo daug amžių, kol kovos stiliai buvo susisteminti ir atsirado naujas kovos stilius taekwondo. Šiuolaikinio taekwondo tėvu laikomas generolas Choi Hong Hi, kuris savo karius mokė šio kovos meno. 1959 m. Pietų Korėjoje buvo įkurta Taekwondo asociacija, o jos prezidentu tapo generolas Choi Hong Hi. Tais pačiais metais buvo surengtas ir pirmasis taekwondo turas.

Pasaulio taekwondo federacija (WTF) buvo įkurta 1973 m. Ją lydėjo sėkmė – 1980 m. Tarptautinis olimpinis komitetas oficialiai pripažino WTF. 1988 m. Seulo olimpinėse žaidynėse įvyko lūžis – taekwondo debiutavo kaip parodomoji sporto šaka. 2000 m. Sidnėjaus olimpinėse žaidynėse taekowondo jau buvo oficiali olimpinė sporto šaka.

Taekwondo laikoma humaniškiausia kovinio sporto šaka, nes sportininkai kovoja su specialiomis apsaugomis, o taškai skaičiuojami už smūgius į tam tikras zonas. Taekwondo kovotojai rungiasi tris kėlinius po dvi minutes. Laimi daugiausia taškų surinkęs arba varžovą nokautavęs sportininkas. Jei pagrindinis laikas baigiasi lygiosiomis, skelbiamas pratęsimas, per kurį kovojama iki auksinio taško – laimėtoju skelbiamas pirmasis tašką pelnęs atletas.

Į Lietuvą šis kovos menas atkeliavo prieš tris dešimtmečius – 1989 m. pagal pasaulinę taekwondo populiarinimo programą atvyko aštuntojo dano meistras Hwang Dae Jin. Jis Lietuvoje surengė parodomuosius mokymus.

Lietuvos taekwondo pradininkais laikomi Aleksandras Leonavičius, Ąžuolas Stanevičius, Tomas Lagūnavičius ir Pavelas Žuravliovas.

1990 m. buvo įkurta Lietuvos taekwondo federacija (LTF). Po dvejų metų Lietuva buvo priimta ir į Europos taekwondo sąjungą (ETU), ir į Pasaulinę taekwondo federaciją.