Klaudija triumfavo turnyre Izraelyje

lapkričio 26, 2018

Klaudija Tvaronavičiūtė pergalingai užbaigė 2018-uosius. Lietuvos taekwondo moterų rinktinės lyderė paskutiniame šiais metais turnyre Izraelyje laimėjo aukso medalį. Svorio iki 57 kg kategorijoje dėl apdovanojimų varžėsi 10 sportininkių.

Ramloje vykusiame G-1 turnyre šiaulietė įtikinamai laimėjo visas tris kovas ir iškovojo čempionės titulą. Pergalė Klaudijai garantavo ir 10 reitingo taškų.

Pirmoje kovoje K.Tvaronavičiūtei teko kovoti su Izraelio atstove At-El Gatterer. Ši 30-metė kovotoja yra gyva Izraelio legenda, nes per įspūdingą karjerą yra laimėjusi ir Europos čempionės titulą, ir kelialapį į olimpines žaidynes. Olimpiadoje yra kovojusios tik 3 izraelietės taekwondo kovotojos.

Įtikinamai pirmąją dvikovą laimėjusiai šiaulietei pusfinalyje teko Graikijos atstovės Anastasios Iridos Galazoulos barjeras. Ir ši kova pasibaigė abejonių nekėlusia lietuvės pergale.

Finale Klaudija stojo prieš Portugalijos atstovę Joaną Cunhą. Tai buvo trečioji šių sportininkių akistata – iki šiol abi kovotojos buvo pasidalijusios po pergalę. Portugalė J.Cunha yra vyresnė 5 metais, tad vien dėl patirties buvo laikoma finalo favorite. Tačiau lietuvė paneigė visas išankstines prognozes – visą dvikovą kontroliavo tempą ir laimėjo mūšį dėl čempionės titulo 4:1.

„Mes kalbėjome prieš turnyrą su Klaudija, kad reikia daugiau rizikuoti, imtis iniciatyvos. Džiaugiuosi, kad Ramloje Klaudija buvo visiškai kitokia – varžovės neturėjo šansų, – auklėtinės pergale džiaugėsi treneris Romualdas Montvidas. – Manau, greitai kilsime į olimpinį kelialapį garantuojantį trisdešimtuką“.

Pirmadienio į gimtuosius Šiaulius kelioms dienoms grįšianti Klaudija šiemet turnyruose nebedalyvaus, bet namuose praleis tik kelias dienas. Jau šį savaitgalį šiaulietė išvyksta į treniruočių stovyklą Vokietijoje – ruošis kitų metų iššūkiams.

Praėjusi savaitė Klaudijai buvo įsimintina ne tik dėl Ramloje laimėto turnyro. Prieš kelionę į Izraelį šiaulietė buvo pagerbta sostinėje – gavo „Fair Play“ apdovanojimą. 19-metei taekwondo kovotojai įteikta nominacija „Jaunojo sportininko kilnus poelgis“.

Šiaulietė pagerbta už kilnų poelgį Paryžiuje vykusiame „French Open“ G-2 taekwondo turnyre. Jame Klaudija namo skubančios kroatės Nikitos Glasnovič prašymu stojo į ketvirtfinalio dvikovą neatgavusi jėgų po ankstesnės kovos. Lietuvė lygioje kovoje pralaimėjo penktąją vietą pasauliniame reitinge užimančiai kroatei 0:1 ir nepateko į pusfinalį, o tuo pačiu prarado ir medalį, kurį būtų gavusi, jei nebūtų sutikusi kovoti anksčiau.