Iš Bulgarijos – su dviem pergalėmis

kovo 6, 2023

Sofijoje (Bulgarija) vykusiame taekwondo G-2 serijos turnyre pajėgiausia Lietuvos kovotoja Klaudija Tvaronavičiūtė liko greta apdovanojimų pakylos. Lietuvos rinktinės lyderę ketvirtfinalyje sustabdė būsimoji turnyro nugalėtoja olimpinė, pasaulio ir Europos čempionė britė Jade Jones.

Svorio iki 57 kg kategorijoje varžėsi 30 sportininkių. Lietuvė, kuriai šis turnyras šiemet buvo pirmasis, pagal reitingą buvo septinta.

Burtai pirmoje kovoje trenerio Aurimo Masio auklėtinei lėmė suomę Inką Ravaską. Šešioliktfinalio barjerą Klaudija peržengė nesunkiai – įtikinamai laimėjo abu pirmus raundus ir šventė pergalę 2:0.

Aštuntfinalyje lietuvės laukė kur kas rimtesnis išbandymas – kylanti Vokietijos žvaigždė Laura Goebel. 20-metė vokietė jau yra dalyvavusi 77 kovose, o iš jų laimėjo 51.

24 metų lietuvės pranašumas nekėlė abejonių – ji ne tik laimėjo abu raundus, bet ir neleido varžovei pelnyti nė taško.

Ketvirtfinalio barjeras buvo sunkiai peržengiamas, nes burtai lėmė akistatą su tituluotąja J.Jones. Didžiosios Britanijos žvaigždė pagal reitingą buvo pirmoji turnyro kovotoja.

Gaila, bet rimtesnio iššūkio 29-erių metų varžovei šįsyk mesti nepavyko. J.Jones kovojo labai susikaupusi ir įtikinamai laimėjo abu raundus. Tad lietuvei teko tenkintis dviem įskaitinėmis pergalėmis ir penktąja vieta.

J.Jones tapo ir turnyro nugalėtoja. Visas kovas tokiu pačiu „sausu“ rezultatu laimėjusi 2:0 britė finale įveikė Turkijos superžvaigždę Hatice Kubrą Ilgun.

Trečiosios vietos apdovanojimus pelnė italė Goada Al Halwani ir Belgijai atstovaujanti Raheleh Asemani.

Didžiausia turnyro staigmena tapo Lenkijos žvaigždės Patrycjos Adamkiewicz nesėkmė. Trečiuoju reitingu skirstyta lenkė šešioliktfinalyje 1:2 suklupo prieš ukrainietę Darją Kostenevych.

K.Tvaronavičiūtė poilsio turės nedaug – kovo 18-19 d. dalyvaus G-2 serijos turnyre Belgijoje „Belgian Open“.