Paryžiaus „Grand Prix“ – garbinga kova su dukart olimpine čempione

rugsėjo 3, 2022

Paryžiuje vykstančiame „Grand Prix“ turnyre dalyvavusi Klaudija Tvaronavičiūtė jau pirmoje kovoje susidūrė su megažvaigžde brite Jade Jones. Su dukart olimpine čempione pirmąsyk karjeroje kovojusi Lietuvos rinktinės lyderė nusileido atkaklioje kovoje 0:2 (2:7, 0:4).

Į „Grand Prix“ serijos turnyrus patenka tik pasaulio elitas. Čia konkurencija prilygsta olimpinėms žaidynėms, nes teisę kovoti gauna tik 32 pajėgiausi sportininkai. Tiesa, ir kovojama pagal olimpines taisykles – čia ne 8, o tik 4 svorio kategorijos. Tad ir konkurencija dukart didesnė – į vieną grupę patenka dviejų skirtingų svorio kategorijų kovotojai.

Didžiosios Britanijos superžvaigždė J.Jones į turnyrą pateko penktuoju reitingu. Trenerio Aurimo Masio auklėtinės K.Tvaronavičiūtės reitingas buvo 28.

Dvikova prasidėjo pakankamai netikėtai – lietuvė tiksliu kojos smūgiu į liemenę išsiveržė į priekį 2:0. 28 metų britei ilgai nesisekė pralaužti sumaniai kovojusios Klaudijos gynybos. Apčiuopiamą persvarą ir pergalę raunde J.Jones įtvirtino tik paskutinėmis sekundėmis.

Gynybinė kova vyko ir antrajame raunde. Tiesa, situacija vertė rizikuoti 23 metų lietuvę, kuriai žūtbūt reikėjo laimėti šį raundą. Patyrusi britė meistriškai išnaudojo atakuoti bandančios varžovės susilpnėjusią gynybą ir rinko taškus.

“Grand Prix“ čempionės titulą laimėjo Kinijos atstovė Zongshi Luo. Ši ketvirtą reitingą turėjusi kovotoja palaužė kanadietę Skylar Park (3 reitingas).

Nei britė J.Jones (5), nei amerikietė Anastasija Zolotič (1), nei turkė Hatice Kubra Ilgun (2) ant nugalėtojų pakylos neprasibrovė.

Po kelių dienų K.Tvaronaviičiūtė išvyksta į Lenkiją. Rugsėjo 9-11 d. Varšuvoje vyks G2 serijos turnyras “Polish Open”.

Kokius įspūdžius paliko kova su J.Jones? – po dvikovos paklausėme K.Tvaronavičiūtės.

– Kovą su Jade vertinu neblogai. Pradžia buvo gera, bet vėliau koją kišo taktinės klaidos. Pastebėjau, kad varžovė buvo gerai jas išanalizavusi ir kovojant puikiai pasinaudojo mano silpnybėmis.

Vis dėlto įsitikinau, kad jau galiu kovoti ir su tokio lygio sportininkėmis. Svarbiausia, kad sumažinčiau taktinių klaidų skaičių.

– Daug buvo jaudulio prieš akistatą su viena tituluočiausių pasaulio kovotojų?

– Tai buvo pirma akistata su ja. Jausmas kovoti su Jade buvo nerealus. Labai laukiau dienos, kai galėsiu išbandyti jėgas su dukart olimpine čempione.

– Ką parodė ši dvikova?

– Kova su Jade parodė, kokiame lygyje šiandien esu tiek fiziškai, tiek taktiškai.

– Visą vasarą sunkiai dirbote. Ar dabar jaučiate pažangą?

– Vasara pirmiausia norėjau pailsėti po sunkaus sezono, apsigydyti traumas.

Su fizinio parengimo treneriu Mantu Valčiukaičiu gerinome fizinį pasirengimą, vėliau važiavome į pasiruošimo stovyklą Lenkijoje.

Dabar prasidėjo turnyrai, įvairios stovyklos. Čia tobulėju, įgyju naujų patirčių.