Kovoje su Belgijos superžvaigžde pristigo Fortūnos

birželio 3, 2022

Romoje vykstančiame prestižiniame „Grand Prix“ taekwondo turnyre kovojusi Klaudija Tvaronavičiūtė penktadienį suklupo pirmajame etape. Lietuvos rinktinės lyderei nepavyko peržengti Belgijos superžvaigždės Raheleh Asemani barjero.

Atkaklioje dvikovoje, kuri vyko pagal naujas nuo birželio 1-osios įsigaliojusias taisykles, sunkią pergalę 2:0 (1:0, 5:3) šventė lietuvės varžovė. R.Asemani pergalę užsitikrino po vaizdo peržiūros – teisėjai ginčytinoje situacijoje skyrė Belgijos atstovei 3 taškus, nes nusprendė, kad ji koja palietė varžovės galvą.

Burtai suvedė su vyriausia varžove

Į „Grand Prix“ serijos turnyrą patekti galima tik gavus vardinį kvietimą. Organizatoriai į kiekvieną olimpinę svorio kategoriją kviečia po 32 pajėgiausias pasaulio sportininkus. Tad konkurencija šiame turnyre didesnė nei pasaulio čempionate – net šešioliktfinalyje neįmanoma tikėtis silpnesnio varžovo.

Iš Irano kilusi R.Asemani yra tikrai legenda – per karjerą dukart laimėjo Europos čempionato bronzą (2016, 2021), o „Open“ serijos turnyruose yra iškovojusi net 41 medalį. Milžinišką patirtį sukaupusi atletė Romoje buvo vyriausia tarp iki 57 kg svorio kategorijoje kovojusių sportininkių.

Gimtinę 2012 m. palikusi ir į Europą persikėlusi kovotoja anksčiau porą kartų buvo išmėginusi jėgas ir su Klaudija. Statistika buvo nepalanki lietuvei – abukart įtikinamai laimėjo Belgijos rinktinės superžvaigždė.

Pergalę lėmė vaizdo peržiūra

Dvikova prasidėjo labai atsargiai – R.Asemani akivaizdžiai vengė veltis į atvirą kovą su aukštesne ir jaunesne varžove. Klampios dvikovos pirmąjį raundą pavyko laimėti Belgijos atstovei, kuri pelnė tašką tiksliu smūgiu ranka į K.Tvaronavičiūtės liemenę.

Nuo birželio taekwando turnyruose kaunamasi pagal naujas taisykles. Viena jų – sportininkei pergalę garantuoja nebe surinktų taškų suma, o laimėti du raundai.

Tad Klaudijai reikėjo žūtbūt laimėti antrąjį raundą. Jis prasidėjo sėkmingiau R.Asemani, kuri greitai susikrovė 2 taškų persvarą. Tiesa, varžovę spaudusi lietuvė tiksliu spyriu į šalmą persvėrė rezultatą – 3:2.

Bet išsiaiškinti, kuri stipresnė per trečiąjį raundą nebuvo lemta, nes varžovės treneris, likus 1,26 sek., paprašė vaizdo peržiūros. Įrašą studijavę teisėjai nusprendė, kad R.Asemani pėda lietė lietuvės galvą ir skyrė jai 3 taškus. Laiko kažką pakeisti nebeliko – raundą 5:3 laimėjo belgė.

Anksčiau 3 taškai buvo įskaitomi tik smūgį užfiksavus šalme įtaisytiems elektroniniams davikliams. Pagal naująsias taisykles dabar pakanka vien paliesti galvą.

Treneris: viską nulėmė smulkmenos

Po kovos treneris Aurimas Masys nebuvo nusivylęs, kaip kovojo Klaudija. Pasak trenerio, auklėtinė yra padariusi didelę pažangą, bet tai pergalės kaunantis su aukščiausio rango varžovėmis negarantuoja: „Šiandien laimėjo Raheleh, kuri išnaudojo visas klaideles. Progų turėjo ir Klaudija, bet jomis nepasinaudojome. Šiame lygyje viską lemia smulkmenos, o jas išnaudoti sugeba labiausiai patyrę.“

A.Masys sakė, kad kol kas atostogų neplanuojama – tikimasi birželį sudalyvauti bent viename G-2 serijos turnyre. Po trumpų vasaros atostogų prasidės treniruočių stovyklos ir pasiruošimas rudens sezono kovoms.