Klaudija gavo vardinį kvietimą į Taipėjaus „Grand Prix“

rugpjūčio 14, 2018

Lietuvos taekwondo lyderė Klaudija Tvaronavičiūtė sulaukė malonios staigmenos – devyniolikametė sportininkė gavo vardinį kvietimą į Taipėjuje vyksiantį „Grand Prix“ turnyrą. Tai bus antra šiaulietės galimybė varžytis su pajėgiausiomis planetos sportininkėmis, nes į G4 turnyrus kviečiami tik elitiniai kovotojai.

– Kaip vertinate auklėtinei suteiktą dar vieną galimybę kovoti „Grand Prix“? – paklausėme trenerio Romualdo Montvido.

– Tai yra didelis ne tik Klaudijos, bet ir Lietuvos įvertinimas. Įsivaizduokite, kad į tokio lygio turnyrus patenka vos po 1-2 Prancūzijos ar Belgijos sportininkai, o mes, nedidelės valstybės atstovai, irgi esame čia.  Tai reiškia, kad mus pasaulis jau žino, mus stebi. Beje, tą patį pasakė ir į Maskvą atvykęs Pasaulio taekwondo federacijos prezidentas Chungwon Choue.

– Klaudija pirmoji iš Lietuvos taekwondo kovotojų prasibrovė į elitinį „Grand Prix“ turnyrą, bet debiutas nebuvo itin sėkmingas.

– Žinote, vien patekti ten, pajausti ir išvysti, kas ten vyksta, jau yra laimėjimas. Nekalbu apie politinę pusę – Klaudiją žinos ne tik kovotojai, federacijos vadovai, bet ir teisėjai.

„Grand Prix“ nėra nė vieno silpnesnio varžovo, ten kovoti yra sudėtingiau nei Pasaulio ar Europos čempionatuose, kuriuose galima sulaukti palankių burtų. G4 lygio turnyruose to nebūna – čia patenka geriausi iš geriausiųjų. Dėl medalių kaunasi tik olimpinių žaidynių, Pasaulio, Europos čempionatų prizininkai ir nugalėtojai.

Žinoma, slapčia vyliausi, kad Klaudijai pavyks prasibrauti porą etapų, bet dėl objektyvių priežasčių to pasiekti nepavyko.

– Į Maskvą atskridote tiesiai iš Prancūzijos Polinezijos. Tikriausiai koją pakišo aklimatizacija?

– Iš tikrųjų net 13 valandų laiko pasikeitimas išmušė iš vėžių. Nuskridę į Prancūzijos Polineziją dar su tuo susitvarkėme, bet Maskvoje nebebuvo nei tokios reakcijos, nei greičio, nei jėgos. Klaudija akivaizdžiai buvo pavargusi.

– Prieš šiuos turnyrus tikėjotės parsivežti 20 taškų, bet grįžote su mažesniu kraičiu. Nenuvylė pasiektas rezultatas?

-Akivaizdu, kad galėjome laimėti turnyrą Prancūzijos Polinezijoje. Klaudija lygiai kovojo su trijų olimpinių žaidynių dalyve australe Carmen Marton. Tai buvo lygių varžovių dvikova, kurios pabaigą nulėmė sportinė sėkmė. Ji buvo palanki australei, kuri per pratęsimą sugebėjo sugriebti auksinį tašką ir užkirto kelią į  finalą.

Šiame turnyre laimėjome bronzą, o namo grįžome su 11,5 taško. Manau, rezultatas yra geras, nes pakilsime ir reitinge.

– Sakėte, kad Klaudija pajėgi įsibrauti net į pasaulio pajėgiausių kovotojų penketą. Po dviejų turnyrų nuomonė nepasikeitė?

– Tikrai ne, nes mums dabar nebetrukdo pašaliniai dalykai – mokslai, egzaminai. Vienintelio bijau – traumų, tik jos gali mus pristabdyti. Klaudija yra verta kovoti aukščiausio lygio turnyruose, ir ji tai darys. Esu tikras, kad sulauksime kvietimo ir į „Grand Prix“ Mančesteryje.