K.Tvaronavičiūtė: „Prieš didžiausią karjeros iššūkį jaučiuosi užtikrintesnė“

sausio 26, 2024

Pajėgiausia Lietuvos taekwondo kovotoja Klaudija Tvaronavičiūtė užbaigė treniruočių stovyklų maratoną. Per pastarąjį mėnesį sportininkė dalyvavo net keturiose stovyklose Ispanijoje, Čekijoje, Lenkijoje ir Lietuvoje.

Dėl siekio kuo geriau pasirengti olimpinės atrankos turnyrui sportininkė aukojo ir Kalėdas. Per šią šeimos šventę Klaudija liejo prakaitą stovykloje Madride.

Vienu geriausių pasaulyje laikomo „Hankuk“ klubo trenerių pamokas per šventes pasirinko per 300 šimtai sportininkų, tarp jų – ryškiausios žvaigždės pasaulio čempionė Luana Marton, Belgijos superžvaigždė Raheleh Asemani, Lenkijos garsenybė Patrycja Adamkiewicz, ispanė Marta Calvo.

„Įgijau labai geros patirties, – po paskutinės stovyklos sporto centre „Atžalynas“ kalbėjo trenerio Romualdo Montvido auklėtinė. – Jaučiuosi kur kas tvirčiau, o tai labai svarbu prieš olimpinę atranką.“

Iki lemiamo atrankos turnyro šį kovą Bulgarijoje, kur bus varžomasi dėl kelialapių į Paryžiaus olimpines žaidynes, Klaudija dar dalyvaus keliuose G serijos turnyruose Jungtiniuose Arabų Emiratuose ir Turkijoje.

– Kuo buvo naudingos šios treniruočių stovyklos Ispanijoje, Čekijoje, Lenkijoje? – paklausėme sportininkės.

– Treniruočių stovyklos buvo tikrai išskirtinės, nes galėjau treniruotis su mano svorio kategorijoje besivaržančiomis geriausiomis kovotojomis – Europos ir pasaulio prizininkėmis. Stovyklose dirbome su skirtingais treneriais, todėl tai buvo proga mokytis kažko naujo kiekvienoje treniruotėje.

– Ar labai skiriasi treniruočių metodikos?

– Patikėkite! Pavyzdžiui, Ispanijoje mums treniruotes vedė trys treneriai iš skirtingų šalių, skirtingų mokyklų. Kiekvienas treneris dalijosi savo sukauptomis žiniomis, todėl tikrai buvo ko pasimokyti iš kiekvieno trenerio. Tikslas buvo parsivežti naujų žinių ir jas pritaikyti treniruotėse.

– Į stovyklą Madride veržiasi sportininkai iš viso pasaulio. Kuo ypatinga ši stovykla?

– Ją organizuoja „Hankuk“ klubas, kuriame išauginta daug aukščiausio meistriškumo sportininkų. Viena jų auklėtinė yra laimėjusi olimpinį medalį, kiti yra daugkartiniai pasaulio, Europos čempionatų, „Grand Prix“ turnyrų prizininkai.

Visiems įdomu pamatyti, kaip čia dirbama, pasisemti patirties iš geriausių. Man nekilo abejonės, ar važiuoti, nors ir žinojau, kad treniruočių salėje praleisiu Kalėdų šventes.

– Šioje stovykloje teko susipažinti ir su karjerą baigusios legendinės Suomijos kovotojos  Suvi Mikkonen treniruojama naująja pasaulio čempione Luana Marton. Kuo pasižymi ši pripažintas pasaulio lyderes netikėtai parklupdžiusi Vengrijos superžvaigždė?

– Susipažinau ne tik su Luana, bet ir jos seserimi Vivian. Jos abi yra išskirtinės, nes pasižymi išskirtine ištverme, geba išlaikyti neįtikėtiną intensyvumą visą kovą ar treniruotę. Be to, abi išsiskiria meistriškumu, smūgiai ir kombinacijos yra nugludinti, daro labai mažai taktinių klaidų.

– Ar stovyklų maratonas pridėjo užtikrintumo prieš svarbiausią turnyrą – atranką į olimpines žaidynes?

– Visos stovyklos buvo visapusiškai naudingos, nes turėjau progą treniruotis su geriausiomis. Jaučiuosi užtikrinčiau, o tai labai svarbu prieš didžiausią karjeros iššūkį – atranką į olimpines žaidynes.