Ispanė revanšą prieš Klaudiją pasiekė po dvejų metų

rugsėjo 12, 2021

Varšuvoje vykusiame „Polish Open“ G-1 serijos turnyre pajėgiausia Lietuvos taekwondo sportininkė Klaudija Tvaronavičiūtė sekmadienį neprasibrovė ant nugalėtojų pakylos. Trenerio Aurimo Masio auklėtinei kelią ketvirtfinalyje užtvėrė gerai pažįstama Ispanijos sportininkė Arlet Ortiz Benito.

Su pastarąja kovotoja pastarąjį kartą Klaudija kovojo prieš dvejus metus vykusiame tame pačiame turnyre Lenkijoje. Tąsyk lietuvė pergalę ketvirtfinalyje išplėšė per pratęsimą. Trys raundai baigėsi lygiosiomis 4:4, o per papildomą laiką Klaudija tiksliu kojos smūgiu į varžovės šalmą išplėšė pergalę ir bronzos medalį.

Šįsyk dvikovos pradžia nieko blogo nežadėjo – įpusėjus pirmajam raundui, lietuvė pirmavo 3:1. Tačiau iki raundo pabaigos varžovė perėmė iniciatyvą ir persvėrė santykį 5:3. Klaudija vėliau spaudė varžovę, buvo aktyvesnė, bet ispanė kantriai laukė progos kontratakuoti. Ši taktika buvo sėkminga – už bandymus pulti ir susilpnėjusią gynybą varžovė baudė tiksliais rankos smūgiais į liemenę ir šventė pergalę 11:5.

Aštuntfinalyje K.Tvaronavičiūtė palyginti nesunkiai 11:3 įveikė Italijos atstovę Lindą Cecchi.

Pralaimėjimas ketvirtfinalyje neleido lietuvei dar kartą išmėginti jėgų su amerikiete Faith Dillon. Pastaroji prieš porą savaičių Taline vykusiame G-1 serijos turnyre Klaudijai užkirto kelią nugalėtojų pakylos link.

Tąsyk turnyrą laimėjusi F.Dillon šįkart taip pat pasiekė finalą. Pusfinalyje JAV rinktinės narė 24:14 sutriuškino A.Ortiz Benito, o finale stojo į kovą su Kroatijos žvaigžde Nikita Glasnovič.

Finalas buvo intriguojantis, nes visą laiką pirmavo ir kovą kontroliavo amerikietė. Likus pusei minutės, F.Dillon dar turėjo, atrodytų, solidžią persvarą (8:2), bet N.Glasnovič per lemiamą šturmą išplėšė pratęsimą. Jame sėkmė lydėjo kroatę, kuri tiksliu smūgiu koja šventė pergalę.

G-1 serijos turnyre Varšuvoje svorio kategorijoje iki 57 kg varžėsi 15 sportininkių.