Iš Rygos – su nenudžiuginusiu medaliu

spalio 8, 2023

Rygoje vykusiame G-1 serijos taekwondo turnyre „Riga Open“ bronzos medalį laimėjusi Klaudija Tvaronavičiūtė nesidžiaugė. „Norėjau medalio, bet ne šios spalvos,“ – kalbėjo pusfinalyje prieš būsimąją čempionę apmaudžiai pralaimėjusi Šiaulių sporto centro „Atžalynas“ auklėtinė.

Burtai lėmė, kad Klaudijai nereikėjo kovoti aštuntfinalyje, o ketvirtfinalyje teko kautis su Ukrainos atstove Bohdana Chorna. Dvikovos pradžioje sėkmė lydėjo ukrainietę, kuri išsiveržė į priekį 5:0. Vis dėlto Lietuvos rinktinės lyderė netruko įsibėgėti – susitvardė su jauduliu, perėmė iniciatyvą ir užtikrintai laimėjo pirmąjį raundą (12:5). Antrajame lietuvės pranašumas nebekėlė abejonių – užtikrintai kovojusi sportininkė  tiesiausiu keliu – laimėjusi abu pirmuosius raundus – pateko į pusfinalį.

Šiame turnyro etape iššūkį metė Ispanijos atstovė Jada Van Vijngaarden. Tiesa, prieš tai Klaudijai teko įveikti netikėtą kliūtį – susirasti šiai dvikovai trenerį. Ją treniruojantis Romualdas Montvidas dėl asmeninių priežasčių į turnyrą vykti negalėjo, o pirmoje dvikovoje jį pavadavęs estas šiame etape pagelbėti nebegalėjo dėl užimtumo – tuo pat metu vyko jo auklėtinės kova.

Tarp žiūrovų buvo Klaudijos fizinio parengimo treneris Mantas Valčiukaitis, bet jis neturi taekwondo organizacijos licencijos. Tad teko skubiai bėgti į tribūną ir prašyti, kad ant trenerio kėdės sėstų  su Danijos sportininkais atvykęs specialistas.

Iki pat dvikovos pradžios trukusios trenerio paieškos akivaizdžiai išbalansavo sportininkę – pirmame raunde Klaudija įvėlė porą klaidelių, kurias varžovė pavertė taškais. Antrajame raunde teko rizikuoti, nes trauktis nebuvo kur. Nors lietuvė pirmoji pelnė tašką, netrukus vėl padarė sau nebūtingą klaidą, kuri tapo lemtinga. Pergalę išplėšusi ispanė nesustojo ir finale, kuriame 2:0 palaužė austrę Melanie Kindl.

„Šiose varžybose energetiškai jaučiausi puikiai. Numesti svorį sekėsi sunkiai, bet po svėrimų atsistatymui padarėme viską, kas įmanoma. Apmaudų kluptelėjimą prieš Ispanijos atstovę lėmė mano pačios gynybos spragos. Buvo pora momentų, kai galėjau išnaudoti varžovės klaidas, tačiau nepavyko padaryti tai, ką norėjau. Iki turnyro Katare dar turiu 10 dienų, tad dėsiu visas pastangas klaidoms taisyti,“ – su kartėliu kalbėjo bronzos medaliu apdovanota K.Tvaronavičiūtė.