Europos taekwondo čempionate – 5 vieta

lapkričio 30, 2019

Dubline (Airija) vykusiame Europos taekwondo olimpinio svorio kategorijų čempionate pajėgiausiai Lietuvos kovotojai Klaudijai Tvaronavičiūtei pristigo vieno žingsnio iki medalio.

20-metė lietuvė ketvirtfinalyje nusileido didžiausią pirmenybių staigmeną pateikusiai kroatei Marijai Stetič. Šiaulietė liko greta nugalėtojų pakylos – laimėjo 5 vietą.

Svorio kategorijoje iki 57 kg dėl apdovanojimų varžėsi 24 sportininkės. Tarp jų – favorite įvardinta Lenkijos superžvaigždė Patrycja Adamkiewicz.

Burtai lėmė, kad Klaudija pirmąją kovą praleido ir pirmenybes pradėjo aštuntfinalyje. Jame Šiaulių sporto centro „Atžalynas“ sportininkei teko išmėginti jėgas su suome Helmi Harkonen.

Kylanti Suomijos 21 metų žvaigždė šešioliktfinalyje 5:4 išplėšė pergalę prieš rumunę Lianą Musteatą.

Aštuntfinalyje vyko dramatiška ir lygi kova. Lygiosiomis baigėsi ir pratęsimas, bet teisėjai paskelbė, kad į ketvirfinalį žengia aktyviau kovojusi ir daugiau smūgiavusi trenerio Romualdo Montvido auklėtinė. Tikslių smūgių skaičių ir smūgių jėgą fiksuoja sportininkų liemenėje ir šalme sumontuoti davikliai.

Ketvirtfinalio pirmajame raunde nedidelį pranašumą išsyk įgijusi 25 metų M.Stetič kovojo itin sumaniai: laukė, kol lietuvė bandys atakuoti ir baudė už sumažėjusį dėmesį gynybai.

Racionali taktika pasiteisino – dvikovą 10:1 laimėjo įspūdingą sportinę formą demonstravusi Kroatijos sportininkė.

Kovos su lietuve išvarginta kroatė pusfinalyje buvo nebe tokia galinga, bet dramatiškoje kovoje 21:20 palaužė Rusijos atstovę Eleną Jevlampijevą. Pastaroji ketvirtfinalyje 17:14 eliminavo lenkę P.Adamkiewicz.

Finale M.Stetič laukė akistata su ne mažesnę staigmeną pateikusia olande Bodine Schoenmakers. Pastaroji ketvirtfinalyje 6:4 palaužė Latvijos superžvaigždę Jolantą Tarvidą, o pusfinalyje 14:10 nugalėjo dar vieną favorite į prizininkęs laikytą portugalę Joaną Cunhą.

Finale didelės intrigos nebuvo – kovą dėl čempionės titulo įtikinamai 6:2 laimėjo Kroatijos atstovė M.Stetič.

Dar vienas Dubline kovojęs šiaulietis Edgaras Abromavičius irgi liko be apdovanojimo. Sportininkas kovojo atletų iki 68 kg grupėje, kurioje varžėsi net 36 kovotojai.

Trenerio R.Montvido auklėtinis šešioliktfinalyje 37:28 nugalėjo Lenkijos atstovą Jakubą Posadzį, o aštuntfinalyje šiauliečiui teko akistata su būsimuoju čempionu rusu Sarmatu Čakojevu.

Šiauliečiui iki staigmenos stigo nedaug – dvikovą pralaimėjo 16:18 ir liko 9 vietoje.