Dvikovoje su Latvijos superžvaigžde išslydo pergalė

spalio 18, 2019

Bulgarijos sostinėje Sofijoje vykstančiame Grand Prix turnyre Klaudijai Tvaronavičiūtei iki sensacijos pristigo nedaug.

Lietuvos rinktinės lyderė pustrečio raundo pirmavo prieš vieną geriausių planetos kovotojų latvę Inesę Tarvidą, bet lemtingai suklydo, išleido iniciatyvą ir pralaimėjo 7:14. Ši nesėkmė lietuvei užkirto kelią į kitą etapą, kur būtų tekę susiremti su kanadiete Skylar Park.

Į G-4 rango turnyrą organizatoriai kvietė tik pačias geriausias planetos kovotojas. Svorio kategorijoje iki 57 kg varžėsi ir būrelis žvaigždžių iš žemesnės, svorio iki 53 kg, kategorijos, nes pastaroji neįtraukta į šio turnyro formatą.

Dėl nugalėtojos titulo varžėsi 31 sportininkė iš viso pasaulio, tarp jų – ir olimpinė bei pasaulio čempionė britė Jade Jones. Pirmoji pagal reitingą turnyro kovotoja J.Jones įgijo privilegiją praleisti pirmąją kovą.

Šiaulių sporto centro „Atžalynas“ trenerio Romualdo Montvido auklėtinei burtai lėmė I.Tarvidą. 20-metė latvė pernai Mančesteryje vykusiame pasaulio čempionate laimėjo bronzos apdovanojimą, o pasauliniame kyorugi reitinge užima 2 vietą.

Dvikovą su tituluotąja varžove Klaudija pradėjo itin solidžiai: iniciatyvą varžovei perleidusi lietuvė labai sumaniai gynėsi ir kantriai laukė progos kontratakuoti.

Ši taktika pasiteisino – varžovės klaidą išnaudojusi ir tiksliai į korpusą koja smūgiavusi Klaudija pirmąjį  raundą laimėjo 2:0. Panašiai sportininkės kovojo ir antrajame raunde, po kurio šiaulietės pranašumas liko toks pats – 4:2.

Trečiajame raunde latvė atkakliai stengėsi pralaužti Klaudijos gynybą, o proga pasitaikė iki dvikovos pabaigos likus kiek mažiau kaip minutei. Klaidele pasinaudojusi ir tiksliu kojos smūgiu tris taškus pelniusi I.Tarvida išsiveržė į priekį 5:4.

Tai buvo lūžio momentas, nes Klaudijai teko rizikuoti ir bandyti susigrąžinti iniciatyvą. Bandydama atakuoti šiaulietė kiek susilpnino gynybą, o techniškoji varžovė netruko pasinaudoti atsivėrusiomis spragelėmis. Tad pergalę 14:7 šventė Latvijos superžvaigždė.

Kur kas didesnė staigmena buvo J.Jones pirmoji kova. Turnyro favorite laikyta britė nerado priešnuodžių tik 17 vietoje turnyre pagal reitingą skirstytai Kinijos atletei Zongshi Luo, kuri netikėtai lengvai laimėjo dvikovą – 18:8.

Beje, Z.Luo ir iškovojo čempionės titulą – finale po dramatiško mūšio 15:12 nugalėjo korėjietę Ah-reum Lee.